Whippet a Barzoj Ruský chrt

Proč právě whippet?? Protože je inteligentní, elegantní, energický, ………prostě neúnavný společník
Historie: Vznikl v 19. století křížením greyhounda s některými plemeny teriérů. V severní Anglii byl používán k loveckým účelům.
Vzhled: Je harmonicky stavěný, elegantní. Hlava je dlouhá, štíhlá, suchá s plochým čelem, postupně se zužuje k čumáku. Oči jsou velké, jasné a tmavé. Má chytrý a přitažlivý výraz. Uši josu ve tvaru růžového lístku složené dozadu, porostlé hedvábnou srstí. Hrudník je hluboký. Má dobře osvalené nohy se silnými kostmi pokryté velmi tenkou kůží. Ocas má dlouhý, šavlovitý, bez závěsu, ke konci se zužuje.
Povaha: K lidem je vlídný a přítulný. Je velmi důvěřivý i k neznámým lidem. Nejde o psa hlídacího. Veselý, rychlý, klidný, oddaný, laskavý. Jeho běh dosahuje rychlosti do 65 km/h. Dobře se snáší s jinými psy. Je velice kamarádský. Má silně vyvinutý lovecký pud, proto je nevhodné ho nechávat volně puštěného, kde by mohlo na něj číhat nebezpečí, např. auta. Je nevhodný pro venkovní chov, protože špatně snáší zimu. Vyžaduje pravidelné procházky a miluje běh ve volné přírodě.
Velikost: výška v kohoutku – pes 47-51 cm
fena 44-47 cm
Srast: měkká, velmi krátká, jemná
Barva: povoleny jsou všechny kombinace barev.
Proč jsem si pořídila barzojky?
Tato rasa je nesmírně ušlechtilá. Je to pes impozantní jak velikostí tak dlouhou srstí, elegantní, harmonických línií i pohybu. Povahově je velmi klidný, zdrženlivý, sebejistý a nebojácný. Je to pes rychlý a vytrvalý. Volný pohyb je mu nadevše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *